W produkowanych w Płocku hederach Varifeed przeznaczonych do kombajnów New Holland oraz modelach serii 3050 nadających się do kombajnów Case IH wprowadzono szereg zmian i udoskonaleń. Dzięki temu stały się one bardziej wydajne i łatwiejsze w obsłudze. Nowe hedery są już dostępne w sprzedaży.
Zmienił się kształt profilu ramy oraz profilu wysuwanego stołu. Dzięki temu udało się wyeliminować tzw. zjawisko „efektu buldożera” związane z przesuwaniem ziemi zespołem żniwnym przy bardzo niskim koszeniu łanu. Wprowadzono nowy sposób przekazania napędu na kosę. Napęd pasowy został zastąpiony przekładniami i wałem teleskopowym, co zmniejsza wymagania w zakresie konserwacji układu napędowego. Największe hedery o szerokości cięcia 10,6 m oraz 12,5 m mają podwójny napęd kosy. Dotychczas takie rozwiązanie było stosowane wyłącznie w największym zespole żniwnym. W hederach z podwójnym napędem, listwa nożowa znajdująca się z prawej strony jest napędzana od przenośnika ślimakowego, który przejął też funkcję wału napędowego. Atutem takiego rozwiązania ma być zminimalizowanie wibracji i hałasu oraz zwiększenie siły cięcia, szczególnie w przypadku twardych materiałów i wyższych prędkości jazdy. W nowych zespołach żniwnych zwiększona została prędkość listwy nożowej, która wykonuje teraz 1470 cięć na minutę. W oferowanych dotychczas modelach ta prędkość wynosiła 1320 cięć na minutę. Dzięki temu możliwe stało się zwiększenie prędkości pracy kombajnu przy utrzymaniu skutecznej wydajności cięcia.

W nowych hederach zastosowano zmieniony system regulacji ustawienia pozycji przenośnika ślimakowego. Wymaga on poluzowania czterech śrub i obrócenia systemu krzywek. Takie rozwiązanie skraca czas wykonywania regulacji aż o 75 procent z około dwudziestu do zaledwie pięciu minut w przypadku ślimaków jednoczęściowych. Nadal dostępne są dwie wstępnie ustawiane pozycje szczeliny pod przenośnikiem: wysoka przeznaczona głównie do rzepaku i niska dla zbóż. Wspominając o rzepaku warto dodać, że wprowadzone zmiany dotyczyły również hydraulicznie napędowych kos bocznych, które otrzymały zatrzaskowy system montażu. Dzięki temu czas ich podłączania lub odłączania został skrócony z 8 do 5 minut. Dzięki aluminiowej konstrukcji kosy stały się też lżejsze. Ich waga wynosi obecnie około 20 kg. Kosy które były stosowane dotychczas ważyły 30 kg.

W nowych zespołach żniwnych wprowadzono płozy poziomowania o zmienionym kształcie. Funkcję szerokiej płozy, zastępują teraz dwie wąskie. W hederach o szerokości cięcia do 7,6 metra mocowane są po dwie pary takich płóz, natomiast w zespołach o szerokości 8,5 metra i większych znajdują się po cztery pary. Nowością jest również wprowadzenie hydraulicznie sterowanych kół kopiujących, co eliminuje konieczność ręcznego podnoszenia kół przed załadowaniem hedera na wózek.