Kultywator Fortis AS zdał już egzamin w dużych gospodarstwach rolnych, dlatego firma Horsch postanowiła opracować mniejsze wersje tego narzędzia skierowane dla średnich gospodarstw. Tak powstała seria Fortis LT. W gamie znajdują się cztery modele o szerokości roboczej od 4,60 do 6,75 metra.

Kultywator Fortis LT ma szerokie spektrum zastosowania. Można nim pracować płyto, do kilku centymetrów głębokości. Można go także zagłębić na 30 cm. Za uprawę odpowiadają rozlokowane na czterech belkach zęby TerraGrip do których można przykręcić różnego typu dłuta oraz skrzydełka boczne, których zadaniem jest płytkie podcinanie gleby oraz zwiększenie intensywności mieszania roli.

– W porównaniu ze sprawdzonym modelem Fortis AS kultywator w wersji LT jest krótszy, a przez to znacznie bardziej kompaktowy – podkreśla firma Horsch.

Charakterystyczne w kultywatorze Fortis LT jest to, że zęby w ostatnim rzędzie są oddalone od pozostałych. Dzięki temu udało się uzyskać najlepsze efekty wyrównania pola, a to dlatego, że zęby z tej ostatniej sekcji znajdują się bardzo blisko talerzy wyrównujących

Charakterystyczne w budowie kultywatora Fortis jest to, że zęby w ostatnim rzędzie są oddalone od pozostałych. Niemiecki producent twierdzi, że takim rozwiązaniem uzyskany został efekt najlepszego wyrównania pola, a to dlatego, że zęby ostatniej sekcji znajdują się bardzo blisko talerzy wyrównujących. Ostatnim elementem roboczym kultywatora Fortis LT jest wał ugniatający, który dostępny jest także w wersji podwójnej.

Fortis LT został specjalnie opracowany dla ciągników o mocy do 500 KM

– Prześwit na poziomie 85 centymetrów połączony z bardzo wysoko unoszonymi kołami jezdnymi sprawia, że kultywator jest odporny na zapychanie nawet kiedy pracuje na głębokości 30 cm – podkreśla firma Horsch.